ប្រសាសន៍របស់ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ហួត ហាក់ ទាក់ទងទៅនឹងសមត្ថកិច្ចទទួលពាក្យបណ្ដឹង និងអង្កេតស្រាវជ្រាវរបស់ក្រសួងអធិការកិច្ច ដែលសមត្ថកិច្ចនេះមិនសំដៅតែរឿងដីធ្លីប៉ុណ្ណោះទេ ជាក់ស្តែងក៏មានអានុភាពជាមួយនឹងបណ្តឹងបរិហារ និងបណ្តឹងតវ៉ាគ្រប់រូបភាពដែលឆ្លើយតបទៅជាមួយនឹងបេសកកម្មរបស់ក្រសួងអធិការកិច្ច ក្នុងនោះក្រសួងអធិការកិច្ចមានសមត្ថកិច្ចពិនិត្យ និងដោះស្រាយជូន។ វីដេអូ ១៨/០១/២០២៤ FacebookXEmailLinkedIn FacebookXEmailLinkedIn
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហួត ហាក់៖ តួនាទីរបស់មន្រ្តីអធិការកិច្ច មិនមែនសំដៅទៅរកតែកំហុសនោះទេ! តួនាទីរបស់មន្រ្តីអធិការកិច្ចមានពីរគឺ ទី១-រកឱ្យឃើញនូវចំណុចដែលអនុវត្តបានល្អ ត្រឹមត្រូវតាមច្បាប់ និងលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តបានកំណត់ និងទី២-រកឱ្យឃើញ នូវចំណុចខ្វះខាត ចំណុចខុសឆ្គង រាប់តាំងពីតូចតាច មធ្យម និងធ្ងន់ធ្ងរ ដើម្បីធ្វើសេចក្តីរាយការណ៍ជូនប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាល។ ២២/០១/២០២៤
គណៈប្រតិភូក្រសួងអធិការកិច្ច ដឹកនាំដោយ លោកជំទាវ វី ស្រីពៅ រដ្ឋលេខាធិការ បានសហការជាមួយរដ្ឋបាលខេត្តមណ្ឌលគិរី រយៈពេលចំនួន ២ថ្ងៃ ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយច្បាប់ស្តីការត្រួតពិនិត្យគ្រឿងញៀន ជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋ និងសិស្សចំនួនប្រមាណជាង ៨០០នាក់ ៣០/០៧/២០២៤06/08/2024
ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអធិការកិច្ច ជំរុញថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការនៃមន្ទីរខេត្តកំពង់ធំ ឱ្យអនុវត្តនូវគោលការណ៍គន្លឹះចំនួន ៦ចំណុច ដើម្បីអង្គភាពមួយមាននិរន្តរភាព និងអភិវឌ្ឍន៍រីកចម្រើន ១១/១១/២០២៣14/12/2023
ជំនួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងាររវាង ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ហួត ហាក់ ជាមួយលោកជំទាវ រ៉ាស្សាហ្វីនដ្រាហ្ស៊ី មីរ៉ាណា (Razafindrazay Mirana) អគ្គលេខាធិការ នៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានព្រឹទ្ធសភាសាធារណរដ្ឋម៉ាដាហ្កាស្កា( Madagascar ) ១០/០៩/២០២៤19/09/2024
ពិធីចុះកិច្ចព្រមព្រៀងស្តីពីការផ្គត់ផ្គង់ទឹករវាង លោក ហង់ សុគន្ធ ម្ចាស់ស្ថានីយបូមទឹក ប្រឡាយព្រះស្នែង និងប្រឡាយព្រះគន្លង ជាមួយតំណាងប្រជាពលរដ្ឋ ១២៥គ្រួសារ ដែលជាអ្នកទទួលការផ្គត់ផ្គង់ទឹកធ្វើស្រែ ស្ថិតក្នុងឃុំកំពង់គោ ស្រុកកំពង់ស្វាយ ខេត្តកំពង់ធំ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហួត ហាក់ ថ្ងៃទី២៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ ២៦/០១/២០២៤31/01/2024
ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអធិការកិច្ច អញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូក្រសួងអធិការកិច្ច ចូលរួមក្នុងពិធីប្រគល់-ទទួលអំណោយសប្បុរសធម៌របស់ក្រសួងអធិការកិច្ច រួមមាន៖ អង្ករសែនក្រអូប (ស្រង៉ែ) ៨តោន, ទឹកបរិសុទ្ធវីតាល់ ១០០កេស, មីជាតិ ១០០កេស, និងទឹកស៊ីអ៊ីវ ១០០យួរ ជូនកាកបាទក្រហមកម្ពុជា ក្នុងឱកាសអបអរសាទរខួបទី ១៦១ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម និងអឌ្ឍចន្ទក្រម កាលពីថ្ងៃទី៧ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ ០៧/០៥/២០២៤10/05/2024