សារលិខិតជូនពរ សូមគោរពជូន ឯកឧត្តមកិត្តិបរិរក្សបណ្ឌិត ហោ ណាំហុង ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល ២០២៤ ឯកឧត្តមកិត្តិបរិរក្សបណ្ឌិត ជាទីគោរពដ៍ខ្ពង់ខ្ពស់ សេចក្តីជូនដំណឹង ០១/០១/២០២៤11/01/2024 FacebookXEmailLinkedIn FacebookXEmailLinkedIn
សារលិខិតជូនពរ សូមគោរពជូន ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ហង់ជួន ណារ៉ុន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអប់រំ យុវជន និងកីឡា ក្នុងឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសកល ២០២៤ ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ជាទីគោរពដ៍ខ្ពង់ខ្ពស់ ០១/០១/២០២៤11/01/2024
រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បានចេញសេចក្តីសម្រេច ស្តីពីការកែសម្រួលសមាសភាពអាជ្ញាធរជាតិដោះស្រាយវិវាទក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការ ដោយបានតែងតាំង ឯកឧត្តម សុខ សូកេន រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអធិការកិច្ច ជាអនុប្រធាននៃអាជ្ញាធរជាតិដោះស្រាយវិវាទក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការ ជំនួសឯកឧត្តម ហួត ហាក់ ដែលត្រូវបានតែងតាំងជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ ០៧/១០/២០២៤13/10/2024
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពី លទ្ធផលនៃជំនួបពិភាក្សាការងាររវាងឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអធិការកិច្ច និងលោកជំទាវ Liura Rodriguez Barrios ឯកអគ្គរដ្ឋទូតនៃសាធារណរដ្ឋគុយបា ប្រចាំព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ០៦/១២/២០២៣
លិខិតថ្វាយព្រះពរ ព្រះករុណា ព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងព្រះរាជឱកាសចូលឆ្នាំថ្មី ឆ្នាំសាកល ២០២៥ ៣០/១២/២០២៤06/01/2025
សារលិខិតរំលែកទុក្ខ ជូនចំពោះ លោកស្រី ឆែម កល្យាណ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ ខណៈពេលបានទទួលដំណឹងដ៏ក្រៀមក្រំថា អនុសេនីយ៍ឯក ខេង ឆៃយុទ្ធ យោធិនអាកាសយានិក នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ បានទទួលមរណភាពក្នុងឧបទ្ទវហេតុធ្លាក់ឧទ្ធម្ភាគចក្រ ១២/០៧/២០២៤06/08/2024