ពិធីបិទសន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៣ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៤ របស់ក្រសួងអធិការកិច្ច ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រី្ត នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅសណ្ឋាគារសុខាភ្នំពេញ ថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៤ វីដេអូ ១៣/០២/២០២៤14/02/2024 FacebookXEmailLinkedIn FacebookXEmailLinkedIn
ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអធិការកិច្ច អនុញ្ញាតឱ្យលោកជំទាវ មីឡេនណា ការីដាដ ហ្សាឌីវ៉ារ ពាដ្រា (Milena Caridad Zaldivar Piedra) ឯកអគ្គរដ្ឋទូតគុយបាប្រចាំនៅកម្ពុជា ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅទីស្តីការក្រសួង ១៥/០៨/២០២៤20/08/2024
កម្មវិធីប្រគល់-ទទួលអំណោយ អង្ករសែនក្រអូប ចំនួន ៥តោន ពីក្រុមហ៊ុន ស៊ីធីរ៉ាយស៍ អ៊ីមផតអិចផតខូលិធីឌី (City Rice Import Export Co., Ltd.) ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអធិការកិច្ច កាលពីថ្ងៃទី៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៤ ០៦/០៥/២០២៤10/05/2024
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពី លទ្ធផលនៃដំណើរទស្សនកិច្ចផ្លូវការរបស់ ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអធិការកិច្ច នៅសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម ចាប់ពីថ្ងៃទី៩ ដល់ថ្ងៃទី១៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ ១៩/០៦/២០២៤
ប្រសាសន៍របស់ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ហួត ហាក់ ទាក់ទងទៅនឹងសមត្ថកិច្ចទទួលពាក្យបណ្ដឹង និងអង្កេតស្រាវជ្រាវរបស់ក្រសួងអធិការកិច្ច ដែលសមត្ថកិច្ចនេះមិនសំដៅតែរឿងដីធ្លីប៉ុណ្ណោះទេ ជាក់ស្តែងក៏មានអានុភាពជាមួយនឹងបណ្តឹងបរិហារ និងបណ្តឹងតវ៉ាគ្រប់រូបភាពដែលឆ្លើយតបទៅជាមួយនឹងបេសកកម្មរបស់ក្រសួងអធិការកិច្ច ក្នុងនោះក្រសួងអធិការកិច្ចមានសមត្ថកិច្ចពិនិត្យ និងដោះស្រាយជូន។ ១៨/០១/២០២៤