ផ្សាយផ្ទាល់ : ពិធីបើក សន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលការងារឆ្នាំ២០២៤ និងលើកទិសដៅការងារឆ្នាំ២០២៥ របស់ក្រសួងអធិការកិច្ច វីដេអូ | ឯកឧត្ដមរដ្ឋមន្ត្រី ០៨/០៥/២០២៥08/05/2025 FacebookXEmailLinkedIn FacebookXEmailLinkedIn
ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងអធិការកិច្ច អញ្ជើញចូលរួមកម្មវិធីបិទវគ្គបណ្តុះបណ្តាលសម្រាប់មន្ត្រីសម្រុះសម្រួលដោះស្រាយវិវាទនៃ អាជ្ញាធរជាតិដោះស្រាយវិវាទក្រៅប្រព័ន្ធតុលាការ ០៦/០៤/២០២៤08/04/2024
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហួត ហាក់៖ តួនាទីរបស់មន្រ្តីអធិការកិច្ច មិនមែនសំដៅទៅរកតែកំហុសនោះទេ! តួនាទីរបស់មន្រ្តីអធិការកិច្ចមានពីរគឺ ទី១-រកឱ្យឃើញនូវចំណុចដែលអនុវត្តបានល្អ ត្រឹមត្រូវតាមច្បាប់ និងលិខិតបទដ្ឋានគតិយុត្តបានកំណត់ និងទី២-រកឱ្យឃើញ នូវចំណុចខ្វះខាត ចំណុចខុសឆ្គង រាប់តាំងពីតូចតាច មធ្យម និងធ្ងន់ធ្ងរ ដើម្បីធ្វើសេចក្តីរាយការណ៍ជូនប្រមុខរាជរដ្ឋាភិបាល។ ២២/០១/២០២៤
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី ហួត ហាក់ អញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ក្រសួងអធិការកិច្ច ទៅបំពេញទស្សនកិច្ចផ្លូវការនៅសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម រយៈពេល១សប្តាហ៍ ចាប់ពីថ្ងៃទី៩ ដល់ថ្ងៃទី១៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៤ ១៣/០៦/២០២៤
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី ហួត ហាក់ បាននាំយកទៀនវស្សា ទេយ្យទាន ទេយ្យវត្ថុប្រគេនព្រះសង្ឃ នៅវត្តស្ទឹងត្រង់ ២៩/០៧/២០២៤
ឯកឧត្តម សុខ សូកេន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអធិការកិច្ច បានអញ្ជើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូក្រសួងអធិការកិច្ច ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន និងសម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ហ៊ុនម៉ាណែត ដែលរួមមាន គ្រឿងឧបភោគបរិភោគ និងសម្ភារៈចាំបាច់នានា ប្រគល់ជូនរដ្ឋបាលខេត្តសៀមរាប ១៩/១២/២០២៥22/12/2025
ឯកឧត្តម សុខ សូកេន រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងអធិការកិច្ច បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំពិនិត្យវឌ្ឍនភាពសកម្មភាពការងាររបស់រាជរដ្ឋាភិបាល ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ សម្ដេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅវិមានសន្ដិភាព។ ១៤/០១/២០២៦15/01/2026